اشتراک گذاری

چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ

در این مقاله با دلایل چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ و اقداماتی که می توانید برای برطرف کردن این مشکل انجام دهید، آشنا می شوید. در این حالت تلویزیون روشن می شود و تصویر هم به نمایش در می آید، اما بخشی از تصویر مدام قطع و وصل می شود. اما علت بروز این مشکل نیست؟ آیا چشمک زدن تصویر تلویزیون sharp نشان دهنده خرابی قطعات این دستگاه است؟

آیا راهکاری برای حل این مشکل و خلاصی از آن وجود دارد؟ در ادامه ضمن بررسی دلایل چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ، راه حل های آن را هم معرفی می کنیم. البته این مشکل تنها منحصر به تلویزیون های شارپ نیست و محصولات دیگر برندها هم ممکن است درگیر آن شوند. برای عیب یابی تخصصی و تعمیر تلویزیون در این شرایط هم می توانید از تکنسین های حرفه ای نمایندگی شارپ مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ

علت چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ چیست؟

قبلا در مورد چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون صحبت کرده بودیم؛ اما چشمک زدن تصویر کاملا متفاوت است. چشمک زدن تصویر در تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی، دلایل متعددی دارد. ممکن است بک لایت ایراد داشته باشد و یا کابل ها و اتصالات دچار مشکل شده باشند. گاهی هم پنل ایراد دارد و تصویر به این دلیل دچار مشکل می شود. به صورت دقیق تر، مهم ترین دلایل چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ و دیگر برندها عبارتند از:

خرابی  بک لایت

بک لایت تلویزیون، یکی از مهم ترین اجزای مرتبط با نور است. درواقع این قطعه نور پنل را تامین می کند و اگر ایرادی داشته باشد، تصویر هم به درستی نمایش داده نمی شود. در بسیاری از موارد پرش تصویر تلویزیون شارپ یا دیگر برندها، ال ای دی های بک لایت آسیب دیده اند. در این شرایط، تلویزیون به اصطلاح پروتکت می کند و مشکلاتی در روند کاری آن ایجاد می شود. به بیان  واضح تر باید گفت که نحوه چینش لامپ های بک لایت، معمولا به صورت سری و موازی است. این ویژگی باعث شده است که اگر بک لایت یا لامپ های آن آسیب ببینند، تصویر به طور کامل سیاه شود. اگر ال ای دی سوخته دچار اتصال کوتاه شود، تصویر چندبار چشمک زده و بعد به طور کامل سیاه می شود.

خرابی کابل lvds

دلایل دیگر چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ و سایر برندها، خرابی کابل lvds است. اگر تلویزیون شما بیشتر از 7 سال عمر دارد و چشمک زدن تصویر بسیار سریع اتفاق می افتد، به احتمال زیاد ایراد از همین کابل lvds است. به ویژه اگر دیدید که نور زمینه اصلا قطع نمی شود، حتما دلیل چشمک زدن تصویر همین است. کابل  lvds، داده های تصویر را از مین برد به برد تیکان منتقل می کند. وقتی این بخش به درستی کار نکند، انتقال داده ها هم مختل شده و در نتیجه، تصویر به حالت چشمک زن در می آید.

خرابی پنل

خرابی و آسیب دیدگی پنل هم می تواند موجب چشمک زدن تصویر تلویزیون sharp شود. ممکن است پنل دچار آب خوردگی شده باشد، فلت های آن آسیب دیده باشند و یا به طور کامل شکسته یا سوخته باشد. در این صورت تصویر دچار مشکل شده و بعضا به صورت چشمک زن نمایش داده می شود.

راهکارهایی برای رفع مشکل چشمک زدن تصویر تلویزیون sharp

خوشبختانه چشمک زدن تصویر تلویزیون شارپ، مشکل چندان حادی نیست و در بیشتر موارد می توان از آن خلاص شد. البته اگر مسئله مربوط به پنل باشد، ممکن است این قطعه قابل ترمیم نباشد. هزینه تعویض و تعمیر پنل تلویزیون هم بالاست و بیشتر تعمیرکاران توصیه به خرید یک تلویزیون جدید دارند! با این حال فلت های تصویر قابل ترمیم هستند و می توان به رفع مشکل با هزینه کمتر امیدوار بود. تعمیر بک لایت، روش دیگری برای رفع مشکل چشمک زدن تصویر تلویزیون sharp است. در نهایت برخی از تکنسین ها با تعویض کابل ال وی دی اس، این مسئله را حل کرده و از تکرار آن جلوگیری می نمایند.