اشتراک گذاری

چه پرینتری برای استفاده در منزل مناسب است؟

اگر شما نیز در طول روزهای اخیر تصمیم به خرید پرینتر گرفته‌اید، اما در انتخاب پرینتر مناسب برای خود، دچار مشکل شده‌اید، شاید مطالعه‌ی مقاله‌ی پیش رو بتواند برای این کار به شما کمک کند. همانگونه که می‌دانید در انتخاب کردن پرینتر یکی از مهم‌ترین موارد، توجه به نوع کاربری است. علاوه بر نوع کاربری، قیمت پرینتر، ابعاد، هزینه‌های شارژ کارتریج و در نهایت هزینه‌های نگهداری پرینتر، موارد دیگری هستند که پیش از اقدام به خرید می‌بایست به آنها توجه شود.

در بخش‌های آتی برخی از نکات مهم جهت انتخاب پرینتر شرح داده شده و با شما کاربران گرامی به اشتراک گذاشته می‌شود. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی پرینتر شارپ تماس بگیرید.

چه پرینتری برای استفاده در منزل مناسب است؟

پیش از انتخاب پرینتر برای منزل به این پرسش‌ها پاسخ دهید

اگر قصد خرید و انتخاب پرینتر جهت کاربری خانگی را دارید، پیش از هر چیز پرسش‌های درج شده در بخش زیر را پاسخ دهید. با پاسخگویی به این پرسش‌ها احتمالا بتوانید پرینتر مناسب جهت کاربری خانگی را انتخاب کنید.

  1. در طول روز، نیاز به چاپ چند برگ دارد؟
  2. پرینتر مدنظر شما پرینتر رنگی است یا پرینتر سیاه و سفید؟
  3. آیا در کنار پرینت، نیاز به اسکن و فکس نیز دارید؟
  4. آیا کارهای روزمره شما به پرینت ختم می‌شود و یا نیز به کپی، اسکن و فکس نیز خواهید داشت؟
  5. بودجه‌ی شما برای خرید پرینتر چه میزان است؟
  6. در صورتی که پاسخ شما به پنج سوال نخست، مثبت است احتمالا شما نیاز به یک پرینتر چندکاره، مناسب با وضعیت مالی خود خواهید داشت.

انتخاب پرینتر : پرینتر لیزری یا جوهرافشان؟

اولین نکته‌ای که برای انتخاب پرینتر جهت کاربری عادی و در منزل می‌بایست به آن توجه شود، رنگی بودن یا نبودن دستگاه است. اگر پرینتر انتخابی شما، پرینتر سیاه و سفید است، بهترین گزینه نوع لیزری است، زیرا پرینترهای جوهرافشان هزینه‌های اولیه بالایی دارند. 

شما می‌توانید یک پرینتر لیزری جمع‌وجور را با قیمت مناسبی خریداری کرده و آن را بر روی میز قرار دهید. اگر کیفیت متن صفحات سیاه و سفید که پرینت می‌گیرید برایتان خیلی مهم است، بهتر است به یک پرینتر لیزری فکر کنید. اما در صورتی که تمایل به چاپ صفحات رنگی دارید، پرینترهای لیزری رنگی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

شاید کیفیت آن‌ها مانند نوع جوهرافشان نباشد، اما در صورت استفاده از برگه‎ های گلاسه، تصاویر خوبی برایتان چاپ می‌کند. این نکته را مدنظر داشته باشید که اگر انتخاب شما پرینترهای جوهرافشان باشد، باید حداقل روزانه یک بار از آنها استفاده کنید. (بی‌توجهی به این مسئله سبب خشک شدن جوهر دستگاه می‌شود). 

نکته دیگر شایان ذکر در ارتباط با این دو دستگاه سرعت آنهاست. همانگونه که می‌دانید سرعت چاپ پرینترهای لیزری از پرینترهای جوهرافشان بیشتر است. بنابراین پیش از انتخاب پرینتر این مسئله را نیز مدنظر قرار دهید.

در چه صورتی انتخاب پرینتر ما پرینتر چندکاره باشد؟

اگر جزو آن گروه از کاربرانی باشید که هم نیاز به پرینت دارید و هم نیاز به اسکن، فکس و کپی، شاید بهتر است گزینه انتخابی شما برای پرینتر، یک پرینتر چندکاره باشد. با این کار به جای خرید چند دستگاه، یک دستگاه خریده‌اید که توانایی انجام تمامی کارهای مورد نظر شما را دارد. پرینتر چندکاره هم فضای کمتری نیاز دارد و هم از نظر قیمت می‌تواند اقتصادی‌تر باشد. (نکته: خرید پرینتر چندکاره تنها زمانی توصیه می‌شود که شما به عنوان یک کاربر، به تمامی دستگاه‌های موجود در این دستگاه نیاز داشته باشید؛ در غیراینصورت اگر در خانه فقط به یک چاپگر ساده نیاز دارید، همان نوع لیزری بهترین گزینه است).

در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر جهت انتخاب پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی شارپ تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

نمایندگی پرینتر شارپ

نمایندگی پرینتر شارپ ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با این دستگاه نظیر شارژ کارتریج پرینتر، تعمیر کاغذکش پرینتر، تعمیر پیکاپ رولر پرینتر، تعمیر پنل پرینتر، تعمیر لیزر پرینتر، تعمیر درام پرینتر، تعمیر و تعویض مگنت پرینتر، تعمیر و تعویض فیوزینگ پرینتر و مواردی از این دست به متقاضیان است. کاربران پرینترهای شارپ می‌توانند با حضور در این مرکز و مراجعه به پارت تخصصی مربوطه سرویس‌های مورد نیاز را دریافت نمایند.

در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی دستگاه و تحویل آن به نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ وجود نداشته باشد، می‌توان خدمات مورد نیاز را به صورت سرویس در محل پرینتر شارپ دریافت نمود. در صورت استفاده از این سرویس کارشناسان نمایندگی تعمیر پرینتر شارپ خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت بهسازی و تعمیر را بر روی دستگاه اِعمال می‌نمایند. خدمات مرتبط با فروش این محصول نیز با حضور در فروشگاه مرکزی شارپ قابل دریافت است.