اشتراک گذاری

چرا تلویزیون فلش را نمی خواند؟

فلش مموری ها حافظه های کوچک قابل حملی می باشند که با اتصال به انواع دستگاه های دیجیتال از جمله تلویزیون های هوشمند فرآیند تبادل اطلاعات را شکل می دهند. خوانده نشدن فلش در تلویزیون یکی از اتفاقات رایجیست که حین استفاده از تلویزیون های امروزی ممکن است دردسرساز شود.

مواردی چون پورت صدمه دیده ی تلویزیون، رمز دار بودن فلش، فرمت ناگهانی یو اس بی و … می توانند موجب پیدایش مشکل شناخته نشدن فلش مموری توسط تلویزیون گردند. با ما همراه باشید تا به شناسایی هر یک از دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون بپردازیم.

خوانده نشدن فلش در تلویزیون

دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون

فرمت نامناسب فلش مموری

یکی از مهم ترین دلایل خوانده نشدن فلش در تلویزیون فرمت غیر استاندارد USB مورد نظر است. اگر فرمت فلش چیزی غیر از FAT32 باشد، احتمال دارد تلویزیون قادر به تشخیص مموری اتصالی نباشد.

برخی از تلویزیون های هوشمند با قابلیت خواندن انواع مدل های مختلف مموری طراحی شده اند، اما گاهی نیز مشاهده شده که فرمت های نامتداولی مانند NTFS در هیچ دستگاهی شناسایی نمی شوند. مناسب ترین راه حل در صورت بروز چنین مشکلاتی، تغییر فرمت فلش است. تهیه ی بک آپ از اطلاعات موجود در فلش را نیز پیش انجام فرآیند تغییر فرمت فراموش نکنید.

پورت صدمه دیده ی تلویزیون

گاهی اوقات امکان دارد پورت تلویزیون بر اثر اصابت ضربه دچار آسیب شود و با وجود فرمت مناسب فلش و ساختار سالم آن، مشکل خوانده نشدن فلش در تلویزیون پدیدار شود. در این حالت می توان از پورت دیگر دستگاه تلویزیون استفاده کرد، اما همواره می توانید با مراجعه به نمایندگی تلویزیون شارپ چنین اختلالاتی را در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع سازید.

ساختار ناکارآمد فلش مموری

اصلی ترین عامل در خوانش صحیح فلش توسط تلویزیون، سلامت ساختار فلش مموری است. وجود مشکلاتی چون شکستگی و خمیدگی فلش می توانند باعث شناخته نشدن فلش مموری توسط تلویزیون گردند. اگر به هر دلیلی فلش معیوب باشد، نه تنها فلش شناسایی نمی شود، بلکه دستگاه تلویزیون هیچ گونه واکنشی در خصوص حضور فلش نشان نخواهد داد.

رفع مشکل باز نشدن فلش در تلویزیون شارپ

جلوگیری از بروز وصل نشدن فلش در تلویزیون شارپ

از میان بردن اختلالات نرم افزاری مرتبط با فلش مموری و تعمیر پورت های آسیب دیده ی تلویزیون های مختلف از اقدامات تخصصی نمایندگی رسمی شارپ هستند که با صرف مدت زمان کوتاهی انجام می شوند. البته از آنجا که همواره پیش گیری بر درمان تقدم دارد، توجه به باید و نباید های نحوه ی اتصال یو اس بی به دستگاه تلویزیون برای جلوگیری از پیدایش مشکلاتی چون خوانده نشدن فلش در تلویزیون حائز اهمیت است. مسلما در صورتی که قصد وصل کردن فلش به تلویزیون را دارید، بهتر است با نحوه ی صحیح انجام این کار آشنا باشید.

فراموش نکنید که در حین برقراری اتصال فلش به تلویزیون به یکباره دستگاه تلویزیون را خاموش نکنید تا ساختار داخلی فلش دچار آسیب نگردد. از طرفی اکیدا توصیه می شود پس از استفاده از فلش آن را از تلویزیون جدا نمایید. متصل ماندن همیشگی این مموری ها به تلویزیون، جدا از آنکه می تواند موجب بروز اختلالاتی در کارایی فلش شود به مرور زمان باعث ظهور انواع ایرادات فنی در دستگاه تلویزیون نیز خواهد شد.

تعمیر تلویزیون شارپ در منزل

مناسب ترین روش تعمیر تلویزیون های از کار افتاده، استفاده از سرویس های مرتبط با تعمیر تلویزیون در محل است. با استفاده از سرویس های تخصصی تعمیر در محل نمایندگی رسمی شارپ دیگر نیازی به جا به جایی دستگاه تلویزیون نیست. تکنسین های واحد تعمیرات نمایندگی مجاز شارپ با حضور در منزل کاربرکلیه ی مشکلات فنی تلویزیون های ساخت شارپ را در بالاترین سطح کیفی ممکن مرتفع می سازند. خاطر نشان می نماییم که نمایندگی مجاز شارپ با ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی، کارایی تمامی سرویس ها و خدمات تخصصی خود را ضمانت می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

2 + شش =