اشتراک گذاری

با این روش‌ها کاهش مصرف برق کولر گازی را تجربه کنید

مزایای کولر گازی و لذتی که بعد از یک روز گرم تابستان می‌توان با آن تجربه کرد یک طرف و مصرف سرسام‌آور برق و فیش‌های نجومی برق که یکی پس از دیگری درب خانه را می‌زنند یک طرف! اگر شما هم از کولر گازی شارپ استفاده می‌کنید و از مصرف برقی که دارد شاکی هستید، چاره‌ای نداریدجز رعایت کردن یکسری نکات که در کاهش مصرف برق کولر گازی به شما کمک می‌کنند. اگر دوست دارید با این نکات آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

روش‌های کاهش مصرف برق کولر گازی شارپ

نصب کردن کولر گازی در جای درست، توجه کردن به برچسب انرژی و ظرفیت آن هنگام خرید کولر گازی، تنظیم درست دمای کولر گازی و … همه از بهترین تکنیک‌هایی هستند که موجب کاهش مصرف برق کولر گازی شارپ می‌شوند. در ادامه شما را بیشتر با این تکنیک‌ها آشنا خواهیم کرد.

  • کولر گازی را در جای درست نصب کنید

مهم‌ترین مسئله‌ای که می‌تواند موجب کاهش مصرف برق کولر گازی شارپ شود، نصب کولر در جای درست است. اگر کولر گازی به صورت اصولی و در محل مناسب نصب نشود، علاوه بر ایجاد مشکلاتی، میزان مصرف برق کولر گازی در حالت فن و سایر تنظیمات آن را نیز افزایش می‌دهد؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌شود پنل داخلی کولر گازی را در جایی روبروی محل نشستن نصب کنید.

علاوه‌بر این بهتر است پنل داخلی اسپلیت‌ها را پایین‌تر از سقف نصب کنید؛ چراکه هوای گرم در زیر سقف جمع می‌شود. جدا از این نکات که باید برای نصب پنل داخلی کولر گازی آن‌ها را جدی بگیرید، نباید نصب درست پنل بیرونی کولر گازی را فراموش کنید. نصب این پنل باید به شکلی باشد که هوای آزاد به راحتی در پشت آن جریان داشته باشد.

  • هنگام خرید کولر گازی توجه به برچسب انرژی آن را جدی بگیرید

سعی کنید هنگام خرید کولر گازی، اسپلیتی را خریداری کنید که دارای اینورتر یا سطح مصرف انرژی A یا B هستند؛ چراکه اسپلیت‌ های اینورتر این توانایی را دارند که متناسب با میزان مصرف، دور موتور (کمپرسور) را بالا برده یا پایین بیاورند. فراموش نکنید که هنگام خرید کولر گازی حتماً باید مشخصات فنی آن را مطالعه کرده و به EER دستگاه توجه کنید. ممکن است دستگاهی آمپر مصرفی کمی داشته باشد اما راندمان سرمایشی آن به اندازه مورد نظر و دلخواه شما نباشد؛ بنابراین باید بیشتر کار کند تا محیط شما خنک شود و همین امر سبب مصرف بیش از حد برق می‌شود.

  • دمای کولر گازی را به شکل درست تنظیم کنید

تنظیم درست دمای کولر گازی یکی دیگر از راه های کاهش مصرف برق کولر گازی  است. فراموش نکنید که دمای این دستگاه را باید به گونه‌ای تنظیم کنید که تنها آسایش شما فراهم شود و نه اینکه سردتان شود و احساس لرز کنید؛ چراکه اینگونه کولر گازی هم مجبور است بیشتر از حد ظرفیت خود کار کند و برق بیشتری مصرف کند. بنابراین مصرف کولر گازی شما به جهت بیشتر کار کردن کمپرسور دستگاه به علت انتخاب نکردن دمای مناسب افزایش پیدا کرده و همین امر سبب می‌شود مصرف برق شما افزایش پیدا کند. شاید دانستن این مسئله بتواند به شما کمک بسزایی کند که دمای مناسب برای کولرهای گازی بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد است. در این روش نیز شما نیازی به دستگاه کاهش مصرف برق کولر گازی ندارید و می‌توانید مصرف کولر گازی در حالت فن و… کاهش دهید.

کاهش مصرف برق کولر گازی
  • هنگام خرید کولر گازی ظرفیت آن را متناسب با ظرفیت محیط انتخاب کنید

انتخاب درست و اصولی ظرفیت کولر گازی زمانی که در حال خریداری این دستگاه هستید، راه دیگری برای کاهش مصرف برق کولر گازی است. درواقع شما می‌ توانید با انتخاب صحیح ظرفیت کولر گازی متناسب با ظرفیت محیطی منزل یا محل مورد نظر خود میزان مصرف برق کولر گازی خود را تا ۲۰ درصد کاهش دهید.

اگر ساکن واحدهای طبقه آخر هستید و سقف واحد شما پشت بام است، به علت تابش نور گرم خورشید به سقف ساختمان در تابستان و انتقال حرارت آن به واحدهای زیر سقف، باید برای واحد مسکونی به ازاء هر متر مربع از مساحت اتاق یا سالن بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ و برای واحدهای اداری و تجاری ۹۰۰-۱۲۰۰BTU ظرفیت برودتی در نظر بگیرید. اما اگر ساکن طبقات وسط ساختمان هستید، می‌‌توانید برای واحد مسکونی به ازاء هر متر مربع حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ و برای واحدهای اداری و تجاری ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ BTU ظرفیت برودتی برای کولر گازی اسپلیت خود در نظر بگیرید تا نیازی به روشن بودن دائم کولر گازی نباشد.