اشتراک گذاری

چطور مشکل به هم ريختن فونت كلمات در چاپ را برطرف کنیم؟

مشکلاتی که در زمان استفاده از پرینتر یا دستگاه های کپی گریبان گیر کاربران می شوند، همیشه کلافه کننده هستند. خصوصا زمانی که از این دستگاه ها در محل کار استفاده می شود و سرعت عمل و زمان برای آنها محدودیت دارد. یکی از این مشکلات، به هم ریختن فونت کلمات در چاپ است. در زمان به هم ریختگی کلمات در چاپ، اندازه فونت ها تغییر می کند، کلمات به صورت برعکس یا شکسته پرینت می شوند، گاهی نیز کلمات از هم جدا چاپ می شوند یا این که کلمات و حروف به صورت بر عکس پرینت گرفته می شوند.

این به هم ریختگی در فونت ها به دلایل مختلفی اتفاق می افتند. گاهی اوقات مشکل از سیستم است و گاهی نیز ایراد از پرینتر. با توجه به این که دلیل به هم ریختن فونت کلمات در چاپ چیست، می توان از یک سری راه حل ها برای رفع آن استفاده کرد. در ادامه با بررسی دلایل، چند راهکار مفید برای رفع مشکل به هم ریختن فونت کلمات پیشنهاد می دهیم.

به هم ريختن فونت كلمات در چاپ

دلایل به هم ریختن فونت کلمات در چاپ

زمانی که فونت ها در چاپ به هم می ریزند، معمولا پیش از پرینت به دلایل مختلفی این فونت ها در خود متنی که برای چاپ آماده شده، به هم ریخته است. این فونت ها در زمان چاپ به درستی نمایش داده نمی شوند و با فونت های تعریف شده در پرینتر مغایرت دارند. به دلیل همین تفاوت هاست که فونت کلمات در زمان چاپ به هم می ریزد.

البته در مواردی که یک فایل ورد را به یک فایل پی دی اف تبدیل می کنیم هم ممکن است فونت کلمات به هم بریزد. دلیل دیگر به هم ریختن فونت کلمات در چاپ، ویروسی شدن سیستم است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری در سیستم نیز ممکن است فونت کلمات به هم بریزد. ویروسی شدن سیستم می تواند روی شکل و حالت فونت ها تاثیر بگذارد و آنها را تغییر دهد. به هم ریختن تنظیمات نیز دلیل دیگر به هم ریختگی کلمات در چاپ است.

راهکارهای رفع مشکل به هم ریختگی فونت در پرینت

استفاده از نرم افزار

بهترین و حرفه ای ترین روش برای رفع مشکل به هم ریختن فونت کلمات در چاپ، استفاده از یک سری نرم افزارهای اختصاصی برای این منظور است. این نرم افزارها کارایی بالا و در عین حال ساده ای دارند و می توان از آنها برای رفع به هم ریختگی کلمات در چاپ استفاده کرد. یکی از نرم افزارهای کاربردی در این خصوص نرم افزار BackRex Internet Explorer Backup است.

تبدیل فایل ورد به پی دی اف

یکی دیگر از راه حل هایی که برای رفع مشکل به هم ریختن فونت کلمات در چاپ پیشنهاد می شود، تبدیل کردن فایل ورد به پی دی اف است. معمولا فایل ورد همیشه در زمان چاپ به هم می ریزد و در صورتی که قبل از پرینت آن را به یک فایل پی دی اف تبدیل و ذخیره کنید، بعد از چاپ فونت کلمات به هم نمی ریزد. در نتیجه بهتر است قبل از پرینت گرفتن از یک فایل ورد ابتدا آن را به یک فایل پی دی اف تبدیل کرده و سپس چاپ کنید.

آیا می دانید دلایل ایجاد نقاط روی صفحات کپی چیست؟

تغییر دادن تنظیمات در پرینتر شارپ

در برخی مواقع به هم ریختن فونت کلمات در چاپ مربوط به کلمات فارسی است. در این شرایط برای رفع مشکل به هم ریختگی کلمات در چاپ باید با انجام یک سری تنظیمات در پرینتر، مشکل به هم ریختن فونت های فارسی را برطرف کرد. برای رفع مشکل باید مسیر زیر را دنبال کرد:

  • ابتدا وارد قسمت properties پرینتر شوید.
  • در بین گزینه های موجود، plotter Configuration Editor را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی روی تب Device and Document settings کلیک کنید.
  • گزینه های گرافیک را بزنید و سپس گزینه True type text را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی نیز روی گزینه True Type as Text بزنید.
  • حال دکمه ok را بزنید و تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید.

به این ترتیب در زمان چاپ، پرینتر به درستی فونت های فارسی را تشخیص می دهد و آنها را به صورت درست چاپ می کند.

تعمیرات تخصصی پرینتر

با روش ها و راه حل های بالا معمولا مشکل به هم ریختن فونت کلمات در چاپ برطرف می شود. با این حال در برخی مواقع نیز به بررسی های بیشتر و تعمیرات تخصصی تر مانند ویروس یابی و تنظیمات پیشرفته تر نرم افزاری دستگاه نیاز است. در نتیجه باید برای رفع مشکل از یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر در زمینه تعمیرات پرینتر کمک گرفت.

مرکز سخت افزار ایران یک مرکز حرفه ای و پیشرفته در زمینه عیب یابی و تعمیر مدل های مختلف پرینترهای شارپ است که می تواند به کاربران این دستگاه ها در زمینه های مورد نیاز و تعمیرات پرینتر شارپ سرویس های متعددی را ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

چهار × چهار =