اشتراک گذاری

آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم

یکی از بهترین امکاناتی که مرورگر کروم در اختیار کاربران قرار داده است، پرینت گرفتن از هر یک از صفحات وب سایت های مختلف است؛ با این وجود زمانی که وارد وب سایتی می شوید به راحتی می توانید از محتوای آن در هر یک از صفحاتش پرینت بگیرید اما باید با تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم آشنایی داشته باشید. اگر شما هم به پرینت گرفتن از برخی صفحات وب سایت های مختلف نیاز دارید اما نمی دانید دقیقا چطور باید این کار را انجام دهید یا اینکه چطور باید تنظیمات پرینتر را در مرورگر کروم انجام دهید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم

مراحل تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم

  • ورود به پنجره تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم

برای اینکه بتوانید از صفحه مورد نظر خود در مرورگر کروم پرینت بگیرید، ابتدا باید روی همان صفحه ای که قرار است از آن پرینت بگیرید، کلید ترکیبی Ctrl + P را از روی کیبورد فشار دهید.

  • آیتم Destination

اکنون پنجره تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم برای شما باز می شود که اولین آیتم آن Destination است. شما در این بخش می توانید تعیین کنید که فایل مورد نظر شما به چه شکلی و در چه جایی ذخیره شود؛ به گونه ای که به عنوان PDF ذخیره شود یا در گوگل درایو ذخیره شود و … .

  • آیتم Pages

دومین آیتمی که می توانید در این پنجره ببینید، آیتم Pages است که از شما می خواهد صفحاتی که تصمیم دارید از آن ها پرینت بگیرید را تعیین کنید. این بخش دو گزینه دارد: All و Custom. اگر گزینه All را انتخاب کنید از کل صفحه ای که درون آن هستید پرینت گرفته می شود؛ اما اگر گزینه Custom را انتخاب کنید، خودتان می توانید تعیین کنید که دقیقا از کدام بخش از صفحه تا کدام بخش آن پرینت گرفته شود. چگونه پرینتر شارپ را در شبکه Share کنیم؟ این مطلب را بخوانید.

  • آیتم Layout

آیتم بعدی در پنجره تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم، آیتم Layout است که دو گزینه Landscape و Portrait را در اختیار شما قرار می دهد. اگر گزینه Portrait را انتخاب کنید صفحه به صورت عمودی پرینت گرفته می شود اما اگر گزینه Landscape را انتخاب کنید صفحه به صورت افقی پرینت گرفته می شود.

  • آیتم Color

در این بخش میرسیم به آیتم Color که دو آپشن Black and White و Color را در اختیار شما قرار می دهد؛ که اگر گزینه Black and White را انتخاب کنید، پرینت به صورت سیاه و سفید گرفته می شود اما اگر گزینه Color را انتخاب کنید، پرینت به صورت رنگی گرفته می شود.

  • بخش More Settings و آیتم Paper Size

بعد از گزینه Color می توانید گزینه More Settings را انتخاب کنید تا به تنظیمات بیشتری در این بخش دسترسی داشته باشید. اولین آیتم در این بخش Paper Size است که شما در این قسمت می توانید اندازه کاغذ را با گزینه هایی که در اختیارتان قرار می دهد، تعیین کنید.

  • آیتم Pages per sheet

بعد از گزینه Paper Size می توانید گزینه Pages per sheet را ببینید و تعداد پرینت هایی که قرار است از صفحه مورد نظر گرفته شود را تعیین کنید.

  • آیتم Margins

آیتم Margins، آیتم بعدی است که می توانید در تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم ببینید که به شما امکان اضافه کرده حاشیه به دور متن در صفحه مورد نظر را می دهد.

  • آیتم Scale

بعد از تعیین حاشیه دور متن صفحه مورد نظر می توانید آپشن Scale را ببینید که دو گزینه Default و Custom را در اختیار شما قرار می دهد. اگر گزینه Default را انتخاب کنید صفحه مورد نظر به صورت پیش فرض با فونت سایز، 100 پرینت خواهد شد؛ اما اگر گزینه Custom را انتخاب کنید می توانید نوشته های درون صفحه را تا هر اندازه که دوست دارید کوچک کنید.

  • بخش Options

در آخر نیز می توانید قسمت Options را ببینید که دو گزینه Headers and footers و Background graphics را در اختیار شما قرار می دهد. اگر گزینه اول یعنی Headers and footers را تیک بزنید، صفحه مورد نظر به همراه هدر و فوتری که دارد پرینت خواهد شد اما اگر گزینه Background graphics را تیک بزنید، صفحه مورد نظر به همراه تمامی گرافیکی که در پس زمینه اش وجود دارد، پرینت خواهد شد. پس از انجام تمامی تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم می توانید بر روی Print کلیک کنید تا صفحه مورد نظر چاپ شود.