اشتراک گذاری

بروزرسانی تلویزیون شارپ

بروزسانی یکی از کارهایی که است می‌تواند عملکرد تلویزیون شارپ شما را بهبود ببخشد. بروزرسانی تلویزیون علاوه بر ارتقا عملکرد تلویزیون می‌تواند قابلیت هایی را به این دستگاه اضافه کند و نیز مشکلات ایجاد شده در تلویزیون را برطرف سازد. بروزرسانی سیستم عامل برای تلویزیون محبوب شارپ مدل Aquos LC60LE 650U / LC60SQ15U/ LC-70UD1U به دو طریق قابل انجام است.

روش نخست، انجام این کار از طریق اتصال به اینترنت بی سیم است و روش دیگر انجام بروزرسانی از طریق نصب درایو دستی است. انجام بروزرسانی تلویزیون شارپ، چندان زمان‌بر نیست و با ایجاد تغییراتی اندک در تنظیمات دستگاه قابل انجام است. مدت زمان مورد نیاز جهت آپدیت سیستم عامل تلویزیون شارپ تا حدی زیادی بسته به میزان آپدیت و سرعت اینترنتی دارد که دستگاه به آن وصل می‌گردد.

در صورت نیاز به آپدیت سیستم عامل تلویزیون شارپ می‌توانید از آموزش‌های ارائه شده در بخش‌های آتی استفاده نمایید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات شارپ تماس بگیرید. (نکته: آموزش ارائه شده برای تلویزیون Aquos می‌باشد).

آموزش بروزرسانی تلویزیون شارپ از طریق اتصال به اینترنت

در صورتی که قصد بروزرسانی تلویزیون شارپ خود از طریق اتصال به اینترنت را دارید، می‌توانید آموزش‌های ارائه شده در این بخش را دنبال نمایید. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال در روند بروزرسانی تلویزیون می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان تعمیرات تلویزیون ما تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

برای شروع، ابتدا از وصل بودن تلویزیون خود به اینترنت مطمئن گردید. سپس دکمه منو menu موجود در ریموت کنترل تلویزیون را فشار دهید. از میان گزینه‌های به نمایش درآمده گزینه information را انتخاب کنید. از میان موارد موجود گزینه software update را انتخاب کنید و در ادامه کد امنیتی 4 رقمی را وارد کنید.

پس از وارد کردن کد امنیتی چهار رقمی، گزینه manual update را انتخاب کنید. از میان گزینه‌های به نمایش درآمده گزینه network update را انتخاب کنید. حال شارپ Aquos را اسکن کرده و بررسی کنید که آیا بروزرسانی برای آن در دسترس است یا خیر. با پایان یافتن اسکن، نسخه فعلی سیستم عامل تلویزیون شارپ و نسخه بروز شده از سیستم عامل در کنار هم و در یک کادر محاوره‌ای نمایش داده خواهند شد.

برای بروزرسانی تلویزیون شارپ با آخرین نسخه از سیستم عامل، می‌بایست بر روی گزینه yes کلیک کنید. با انتخاب این گزینه، فایل مربوط به بروزرسانی سیستم عامل، دانلود شده و نصب آن به‌صورت خودکار آغاز می‌شود. اتمام موفقیت آمیز این کار از طریق یک پیام در انتهای کار، توسط تلویزیون به شما اعلام خواهد شد.

با مشاهده این پیغام، تلویزیون خود را خاموش و روشن کنید تا دستگاه با سیستم عامل بروز شده کار خود را شروع کند. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ تماس بگیرید.

چرا کانال های تلویزیون شارپ پاک می شوند؟ برای اطلاعت بیشتر کلیک کنید

آموزش بروزرسانی تلویزیون شارپ از طریق USB

برای بروز رسانی سیستم عامل تلویزیون شارپ از طریق USB نیاز به یک لپ تاپ یا کامپیوتر دارید. با استفاده از لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی‌تان، به سایت شرکت سازنده دستگاه خود بروید و جستجو کنید که آیا از سوی شرکت سازنده، سیستم عامل جدیدی برای تلویزیون شارپ Aquos شما ارائه شده است یا خیر.

در صورت مشاهده نسخه جدیدی از بروزرسانی تلویزیون شارپ بر روی آن کلیک کرده و آن را دانلود نمایید. فایل دانلود شده می‌بایست در یک درایو مناسب ذخیره شود. (برای مثال یک فلش خالی که چیزی بر روی آن ذخیره نشده باشد). پس از این کار فلش را از طریق پورت USB به تلویزیون شارپ Aquos متصل کنید. سپس دکمه menu موجود بر روی ریموت کنترل را فشار دهید. پس از این کار گزینه software update را انتخاب کرده و سپس کد امنیتی چهار رقمی رو ثبت کنید.

از میان گزینه‌های به نمایش درآمده، گزینه manual update را انتخاب کرده و سپس USB Update رو انتخاب کنید. پس از این کار دستگاه از شما سوال خواهد کرد که آیا قصد وصل کردن فلش به دستگاه را دارید یا خیر. در صورت مشاهده این پیغام، دکمه ENTER ریموت کنترل را فشار دهید. با فشار دادن این دکمه تلویزیون کار اسکن را شروع خواهد کرد.

پس از انجام اسکن:

نسخه فعلی از سیستم عامل تلویزیون شما و نسخه بروز شده از سیستم عامل شناسایی شده بر روی حافظه دستی در یک کادر کنار هم نشان داده می‌شود. برای نصب بروزرسانی سیستم عامل از فلش گزینه YES را انتخاب نمایید. با این کار یک نوار پیشرفت برای نمایش پیشرفت نصب و راه اندازی بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود.

با اتمام موفقیت‌آمیز بروزرسانی تلویزیون شارپ، این اتفاق از طریق یک پیغام به شما گزارش داده می‌شود. با مشاهده این پیغام دکمه اینتر را بزنید و فلش را از تلویزیون جدا کنید. تلویزیون خود را خاموش و روشن کنید تا دستگاه با سیستم عامل بروز شده کار خود را شروع کند. در صورت مواجهه با هر گونه اشکال می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

 نمایندگی شارپ در تهران

نمایندگی شارپ در تهران ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعمیر و فروش محصولات Sharp به متقاضیان است. نمایندگی تعمیرات شارپ با همکاری مجموعه‌ای از مهندسان جوان و متخصص و با بهره‌مندی از تجهیزات پیشرفته روز دنیا در تلاش است تا به تمامی دستگاه‌های معیوب شما تولد دوباره بخشیده و با افزایش عمر مفید آن‌ها، لذت استفاده از یک محصولِ با کیفیت را مجدداً به شما ارزانی دارد.

اگر شما نیز دارنده یکی از محصولات شارپ هستید لیکن دستگاه شما به هر دلیل دچار اختلال و افت در عملکرد گشته است می‌توانید با حضور در نمایندگی تعمیرات شارپ از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان فنی این مجموعه بهره‌مند گردید. نمایندگی شارپ در تهران اصولی چون سرعت، کیفیت و اخذ دستمزد منصفانه را سرلوحه واحد خدمات خود قرارداده و ارزیابی مستمر سطح کیفی خدمات را جهت رضایتمندی هر چه بیشتر مشتریان وظیفه خود می‌داند.