اشتراک گذاری

چرا تلویزیون شارپ روشن نمی‌شود؟

وقت تماشای سریال مورد علاقه تان رسیده است اما هر چقدر که تلاش می کنید نمی توانید تلویزیونتان را روشن کنید. مطمئناً خیلی نگران می شوید و هر بلایی که بلدید سر تلویزیون می آورید تا بتوانید آن را روشن کنید. البته حق دارید که نگران باشید چون مشکل روشن نشدن تلویزیون شارپ از آن دسته از مشکلات ساده نیست که بتوان با چند ترفند ساده آن را برطرف کرد پس بهتر است خیلی آن را دستکاری نکنید و با مرکز تعمیرات تلویزیون تماس بگیرید.

روشن نشدن تلویزیون شارپ به سه دلیل رخ می‌دهد یا اینکه تلویزیونتان را به محافظ برق متصل نکرده‌ بودید و نوسان برق چنین بلایی سر آن آورده است یا اینکه ضربه شدیدی به آن وارد کرده اید و آخرین احتمال این است که یک کابل غیر استاندارد به تلویزیونتان وصل کرده اید و باعث شدید دیگر روشن نشود.

بهتر است به جای اینکه خودتان را مقصر بدانید دلیل اصلی روشن نشدن تلویزیون را پیدا کنید تا از این به بعد کمی بیشتر در نگهداری این دستگاه دوست داشتنی دقت کنید. در ادامه علت روشن نشدن تلویزیون شارپ را بررسی خواهیم کرد پس کاربران تلویزیون شارپ ادامه این مطلب را از دست ندهند که خیلی ضرر می کنند!

چرا تلویزیون شارپ روشن نمی‌شود؟

عمده دلایل روشن نشدن تلویزیون شارپ

  • خرابی مین برد تلویزیون شارپ
  • خرابی برد پاور تلویزیون شارپ
  • خرابی بک لایت تلویزیون شارپ
  • ایراد در کنترل تلویزیون

علت روشن نشدن تلویزیون شارپ چیست؟

علت روشن نشدن تلویزیون شارپ یا روشن و خاموش شدن این دستگاه در دو چیز خلاصه می‌شود. به گونه‌ای که یا خرابی برد پاور یا همان منبع تغذیه تلویزیون، موجب این مشکل شده یا تعمیر مین برد تلویزیون یعنی همان برد اصلی تلویزیون نیاز است. در هر دو حالت بهتر است با نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب‌یابی این تلویزیون بپردازند و تشخیص دهند که مین برد تلویزیون خراب شده است یا برد پاور آن؟ سپس در صورت امکان با تعمیرات تخصصی مشکل قطعه معیوب شده را رفع کرده یا آن را تعویض نموده و تلویزیون شما را مانند روز اول در اختیارتان قرار دهند.

خرابی مین برد یا برد اصلی تلویزیون شارپ عامل روشن نشدن تلویزیون شارپ

مین برد یا برد اصلی تلویزیون مانند مدیر یک شرکت عمل می‌کند به گونه‌ای که نقش و مسئولیت هر یک از قطعات و اجزاء تلویزیون را تعیین می‌کند و ارتباط لازم را بین آن‌ها برقرار می‌کند. با این وجود بدیهی است که در صورت خراب شدن مین برد، تلویزیون روشن نشود. مهم‌ترین دلایلی که موجب خرابی برد اصلی تلویزیون می‌شوند شامل: نوسان برق، آبخوردگی تلویزیون و همچنین اتصال کابل غیر اورجینال به تلویزیون می‌باشند.

جهت جلوگیری از خراب شدن مین برد تلویزیون توصیه می‌کنیم حتماً از محافظ برق استفاده کنید چرا که محافظ برق می‌تواند از بروز نوسان برق جلوگیری کند در نتیجه آسیبی از این جهت به برد اصلی تلویزیون وارد نخواهد شد. از طرفی همیشه سعی کنید که از کابل‌های استاندارد و اورجینال برای اتصال به تلویزیون خود استفاده کنید چرا که کابل‌های غیر اورجینال به مین برد تلویزیون آسیب وارد می‌کنند.

علاوه‌بر تمامی این‌ها به شدت از وارد شدن ضربه به تلویزیون و آبخوردگی آن جلوگیری کنید. فراموش نکنید که تلویزیون به کوچکترین رطوبت حتی رطوبتی که با اسپری کردن مستقیم مایع تمیز کننده بر روی نمایشگر این دستگاه به وجود می‌آید حساس است. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم که به جای اسپری کردن مستقیم مایع تمیز کننده بر روی نمایشگر تلویزیون مایع تمیز کننده را بر روی دستمال خشک و تمیز اسپری کرده و سپس آن را بر روی صفحه نمایش تلویزیون بکشید.

خرابی برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون شارپ دلیل روشن نشدن تلویزیون شارپ

برد پاور تلویزیون که به آن منبع تغذیه هم می‌گویند وظیفه فراهم کردن برق مورد نیاز تلویزیون را برعهده دارد. همانطور که می‌دانید تلویزیون یک وسیله الکتریکی است که برای روشن ماندن و کار کردن به برق نیاز دارد در واقع این برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون است که برق مورد نیاز برای کار کردن و روشن ماندن تلویزیون را تامین می‌کند اما چگونه؟

منبع تغذیه برق 220 ولت شهری را دریافت کرده آن را به برقی با ولتاژ مناسب برای اجزاء تلویزیون تبدیل کرده و از طریق مین برد به آن‌ها انتقال می‌دهد و به این شکل برق مورد نیاز تلویزیون را تامین می‌کند. به دلیل نقش و مسئولیتی که برد پاور تلویزیون دارد دائم با خط بروز نوسان برق مواجه است. با این وجود اگر تلویزیون شما محافظ برق نداشته باشد نوسان برق به برد پاور آن هم آسیب وارد می‌کند و حتی ممکن است موجب سوختن منبع تغذیه تلویزیون شود. بنابراین دیگر علت روشن نشدن تلویزیون شارپ خرابی برد پاور آن است که این مشکل به دلیل نوسان برق و نبود محافظ برق به وجود می‌آید.

همانطور که اشاره کردیم نوسان برق می‌تواند موجب خرابی برد پاور تلویزیون و همچنین برد اصلی آن شود. بنابراین اکیداً توصیه می‌کنیم که از یک محافظ برق استاندارد برای تلویزیون خود استفاده کنید تا از بروز نوسان برق در تلویزیون جلوگیری کند و مانع از خرابی و سوختن قطعات این دستگاه شود. در صورتی که ایراد پابرجا باشد، باید نسبت به تعمیر پاور تلویزیون اقدام کنید.

روشن نشدن تلویزوین شارپ به دلیل خرابی بک لایت

تلویزیونی که دچار خرابی بک لایت شود، عملا کارایی خود را از دست می دهد. بک لایت مسئول تأمین نور پشت نمایشگر است که منجر به نمایش تصویر می شود. اگر این قطعه آسیب ببنید، یکی از نشانه ها روشن نشدن تلویزیون است. در نهایت تنها تعمیر یا تعویض بک لایت تلویزیون می تواند مشکل را حل کند. 

سوالات متداول درمورد روشن نشدن تلویزیون شارپ

برای اطلاع از اینکه خدمات گارانتی ایراداتی مثل روشن نشدن تلویزیون را برعهده می گیرد یا خیر، باید با مرکز گارانتی کننده خود تماس بگیرید. به احتمال زیاد اطلاعات ارتباطی آن روی کارت ضمانت یا جعبه دستگاه درج شده است.

اغلب توصیه می شود دستگاه خود را به روز نگه دارید، مشکلات جزئی آن را به موقع حل کنید . در صورت نیاز از سرویس های نرم افزاری دوره ای استفاده کنید. به این ترتیب بروز مشکلاتی مانند روشن نشدن تلویزیون به حداقل می رسد. با این حال در بیشتر موارد این ایراد ناگهانی بوده و نمی توانیم روش خاصی برای جلوگیری از آن معرفی کنیم.