اشتراک گذاری

تعمیر مین برد تلویزیون شارپ

تعمیر مین برد تلویزیون شارپ از سرویس های تخصصی نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ است. مین برد بخش مهمی از دستگاه است و می توان آن را قلب تلویزیون به شمار آورد. برد دیگر در تلویزیون برد پاور است که در مقاله پاور تلویزیون شارپ آن را بررسی کردیم. تفاوت این برد با مین برد این است که مین برد، برد اصلی بوده و با همه اجزا در ارتباط است. این قطعه متشکل از آی سی ها، خازن، ترانزیستور، پردازنده و غیره است. مين برد يا برد مادر Main board هم اطلاعات تلویزیون را در خود دارد و هم دستورات لازم را به سایر اجزای تلویزیون انتقال می دهد.

همانگونه که مي‌دانيد مين برد يا برد مادر Main board ضمن آنکه دربردارنده اطلاعات تلويزيون است، دستور دهنده اصلي به ساير بخش‌هاي تلويزيون نيز می باشد. از این رو هر گونه خرابی در آن باید به سرعت مرتفع گردد تا دستگاه بتواند به طرز مناسبی به پردازش های کاربر پاسخ دهد. عوامل متعددی در خرابی مین برد نقش دارند که می توان آن ها را در نوسان برق، آب خوردگی دستگاه، ضربه و کارکرد بالای دستگاه خلاصه کرد. در ادامه شما را با مهمترین نشانه های خرابی مین برد آشنا می کنیم.

تعمیر مین برد تلویزیون شارپ

علائم خرابی مین برد تلویزیون شارپ

زمانی که مین برد دچار مشکل شود در بخش های مختلف تلویزیون اختلالاتی ایجاد می شوند. این اختلالات ممکن است در هر یک از بخش های صدا، تصویر یا اتصالات سیستم بروز کند. به طور کلی اشکالاتی که ناشی از خرابی مین برد هستند شامل موارد زیر می باشند: خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ، قطع شدن تصویر تلویزیون، استندبای شدن تلویزیون، عدم اتصال دستگاه های جانبی به تلویزیون و قطع شدن ناگهانی صدا.

این مشکلات ممکن است به دلیل خرابی پایه های آی سی، سوختن آن و یا وجود مشکل در پردازنده مین برد اتفاق افتاده باشد. در هر صورت اگر با این مشکلات مواجه شدید باید برای تعمیر مین برد تلویزیون شارپ اقدام کنید.

هزینه تعمیر مین برد تلویزیون شارپ

نمی توان به طور قطع برای تعمیر مین برد هزینه مشخصی در نظر گرفت. این امر بستگی به میزان آسیب دیدگی برد و قطعات مورد نیاز برای رفع مشکل دارد. کارشناسان نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ تلاش دارند با عیب یابی دقیق مین برد، اشکالات آن را به درستی تشخیص داده و از هزینه های اضافی جلوگیری کنند.

البته توجه داشته باشید اگر امکان تعمیر مین برد تلویزیون شارپ وجود نداشته باشد در این صورت متقبل هزینه بیشتری خواهید شد؛ چراکه باید مین برد را تعویض کنید.

تعویض مین برد تلویزیون شارپ

برای تعمیر مین برد تلویزیون شارپ و سایر برندها باید اجزای این قطعه بررسی شده و تعمیر یا تعویض شوند. اجزای برد شامل ترانزیستور، چندین مقاومت و خازن و … هستند که در صورت آسیب دیدگی، عملکرد برد را نیز مختل می کنند. البته این روش همیشه موثر نیست و در صورت سوختن برد، باید حتما این قطعه را با نمونه جدید تعویض کرد. تنها تکنسین های مجرب تعمیر تلویزیون شارپ قادر به تشخیص این مسئله هستند و بهتر است برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه، به هیچ عنوان تعویض مین برد را در مراکز غیرمعتبر انجام ندهید.

تعمیرات تخصصی مین برد تلویزیون شارپ

نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ، با اختصاص واحدی مجزا به تعمیر مین برد، تخصصی ترین خدمات را در این زمینه ارائه می کند. لازم به توضیح است که اگر خرابی های مین برد به موقع تشخیص داده شود امکان تعمیر و رفع اشکال آن بسیار بیشتر خواهد بود اما اگر این موضوع مورد غفلت قرار گیرد، به تدریج آسیب های برد بیشتر شده و احتمال تعمیر نشدن آن بالا می رود.

در فرآیند تعمیر مین برد اقدامات تخصصی به نام Reball و Resold انجام می شود. این دو در مورد تعمیر آی سی ها و چیپ های مین برد به کار گرفته می شوند. resold گرما دادن به چیپ است. با این کار، سرب پایه های آن ذوب شده و باعث می شود پس از سرد شدن، مجدداً اتصال آن با مین برد برقرار گردد.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون شارپ

دو دهه ارائه خدمات باکیفیت و مطلوب سبب شده تا نمایندگی تعمیر تلویزیون شارپ به عنوان تخصصی ترین مرکز تعمیراتی از سوی مشتریان انتخاب شود. این مرکز به دلیل در اختیار داشتن تجهیزات پیشرفته و همکاری با تکنسین های باتجربه کشور، قادر به شناسایی تمامی اشکالات دستگاه و رفع اصولی و حرفه ای آنها می باشد.

نمایندگی مرکزی شارپ، با آگاهی از تأثیرات مخرب و نامناسب قطعات تقلبی، در روند تعمیرات تلویزیون، تنها از قطعات اصلی و اورجینال بهره می گیرد. از این رو کاربران با اطمینان خاطر می توانند تعمیر دستگاه را به دستان توانمند کارشناسان این مرکز سپرده و در نهایت دستگاهی سالم و بدون نقص تحویل بگیرند.