اشتراک گذاری

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ

صفحه تلویزیون (البته بعد از گوشی تلفن همراه!) به احتمال زیاد تنها دستگاهی است که در طول روز بیشتر از هر دستگاه دیگری به آن خیره می شویم و وقت می گذرانیم. اما جایی در بدنه تلویزیون، چراغ ال ای دی کوچکی است که می تواند پیغام های زیادی در رابطه با وضعیت سلامت تلویزیون های هوشمندمان به ما بدهد. این بار که به سراغ تلویزیون خود رفتید، سعی کنید تا توجه بیشتری کنید و چراغ ال ای دی پاور را (که معمولا به رنگ قرمز یا سفید روشن می شود) پیدا کنید.

یک یا دو چراغ ال ای دی خواهید یافت که می توانند نشانگر روشن و یا خاموش بودن دستگاه، اتصال آن به برق و برخی دیگر از مفاهیم باشند. ممکن است شاهد چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ خود باشید. حال سوال اصلی اینجاست که چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ به چه معناست؟

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ

دلایل اصلی چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ

  1. ایراد در تنظیمات تلویزیون
  2. ایراد در برد پاور تلویزیون
  3. بیش از حد داغ شدن تلویزیون شارپ
  4. اختلال در بروز رسانی فریمور (firmware)

علت چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ

به طور کلی چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون Sharp و یا چراغ چشمی کنترل کننده تصویر(OPC) بیانگر نقص و ایرادی در وضعیت سلامت دستگاه شماست. تشخیص دقیق علت چشمک زدن چراغ پاور ساده نیست. علت آن می تواند تنظیمات اشتباه تلویزیون، ایراد در نرم افزار فرم ور (Firmware) یا همان سیستم عامل و یا حتی نقص فنی و الکترونیکی دستگاه باشد و در نتیجه نیاز به سرویس و تعمیر پاور تلویزیون شارپ خود داشته باشد. در ادامه به بررسی دلایل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ می پردازیم.

  • تنظیمات تلویزیون دلیلی برای رفتار عجیب چراغ پاور

ممکن است یکی از تنظیمات تلویزیون شما باعث بروز مشکل و چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ شما شود. برای رفع این مشکل، کافیست تنظیمات تلویزیون را به حالت اولیه برگردانید. منظور از تنظیمات اولیه، تنظیماتی است که کارخانه سازنده در هنگام تحویل تلویزیون بر روی دستگاه شما انجام داده است. بعد از بازنشانی تنظیمات کارخانه، تنظیمات مورد نظر خود را یکی یکی تغییر دهید و در صورت بروز مجدد مشکل،  بخش مشکل ساز را پیدا کرده اید.

بازگشت به تنظیمات اولیه در مدل های مختلف تلویزیون شارپ متفاوت است؛ اما به احتمال زیاد از این مسیر به بخش مورد نظر می رسید. دکمه منو (Menu) را بزنید و به تنظیمات اولیه(Initial Setup) بروید و گزینه ریست (Reset) را انتخاب کنید و بلی (Yes) را برای تایید انتخاب کنید. در صورتی که ایراد n تنظیمات تلویزیون شما باشد، با انجام اینکار چراغ پاور به حالت اولیه خود باز خواهد گشت.

تنظیمات تلویزیون دلیل خرابی چراغ پاور
  • نقص فنی، دلیلی برای علت چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ

در بیشتر مواقع، در صورت بروز نقص فنی در تلویزیون و چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ ، مشکل در برد پاور (مدار تامین برق) تلویزیون است. در این صورت، تلویزیون در تامین برق مورد نیاز خود دچار مشکل می شود. حتی ممکن است این اتفاق به علت بیش از حد داغ شدن تلویزیون رخ داده باشد. تعمیر تلویزیون شارپ و رفع مشکلات فنی و سخت افزاری نیازمند دانش و تجربه کافی است. پس اگر تجربه ای در این زمینه ندارید. به کارشناس تعمیر برای رفع مشکل مراجعه کنید.

  • ردپای فریمور در مشکل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون Sharp

اختلال در بروزرسانی فریمور (Firmware) می تواند باعث بروز خطای چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ شود. فریمور، نرم افزاری است که تلویزیون هوشمند شارپ شما را هدایت می کند. این نرم افزار و یا سیستم عامل به صورت منظم توسط سازندگان تلویزیون شارپ بروزرسانی می شود تا امکانات موجود در تلویزیون با کیفیت بهتری کار کنند.

این بروزرسانی می تواند به صورت اتوماتیک و از طریق اتصال تلویزیون به اینترنت و یا از طریق پورت USB انجام شود. در هنگام آپدیت فریمور تلویزیون شارپ، از دستورالعمل های ارائه شده برای اینکار پیروی کنید. زیرا در صورت بروز مشکل دستگاه شما آسیب دیده و ممکن است از کار بیفتد.

الگوی چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ

نحوه چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ برای شما معنای مشخصی ندارد، اما می تواند راهنمای خوبی برای کارشناس تعمیر تلویزیون شارپ باشد. خوب به این الگو توجه کنید تا در صورت نیاز، در هنگام تماس با تعمیرکار، اطلاعات درستی او منتقل کنید.

چگونه مشکل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون Sharp را برطرف کنیم؟

برای حل این مشکل، البته در صورتی که ایراد در تنظیمات و یا نرم افزار تلویزیون باشد، سه راه پیش رو دارید. ابتدا بدون خاموش کردن تلویزیون با کنترل، دو شاخه برق تلویزیون را از برق بکشید و به مدت 60 ثانیه و یا بیشتر صبر کنید. سپس دو شاخه را به پریز برق وصل کنید و تلویزیون را روشن کنید. بسیاری از مشکلات کوچک از این طریق حل می شوند. اگر مشکل حل نشد، سعی کنید تا تنظیمات تلویزیون را به حالت کارخانه بازگردانید. همانطور که  گفته شد این کار در مدل های مختلف، متفاوت است اما به احتمال زیاد با این روش موفق خواهید شد.

دکمه منو (Menu) را بزنید و به بخش تنظیمات اولیه(Initial Setup) بروید و گزینه ریست (Reset) را انتخاب کنید. در نهایت بلی (Yes) را برای تایید انتخاب کنید. روش آخر، آپدیت فریمور دستگاه است. ممکن است با اینکار مشکل موجود در سیستم عامل برطرف شده و تلویزیون شما به درستی کار می کند. اگر هیچ کدام از این روش ها کارساز نبود، مشکل چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون شارپ ، در سخت افزار تلویزیون شماست و بهتر است برای پیشگیری از مشکلات جدی تر احتمالی به یک کارشناس تعمیر تلویزیون شارپ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

سه − 1 =