اشتراک گذاری

چرا تصویر تلویزیون شارپ سیاه می شود؟

سیاه شدن تصویر تلویزیون ، منحصر به برند شارپ نیست و تلویزیون های دیگر برندها هم گاها درگیر این مشکل می شوند. منظور از سیاه شدن تلویزیون این است که وقتی دستگاه را روشن می کنید، نمایشگر سیاه است و تصویر پخش نمی شود؛ در حالی که تلویزیون روشن است و کار می کند! ادامه این مقاله، به بررسی دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون شارپ و معرفی راهکارهایی برای حل این مشکل اختصاص دارد. اگر با این مشکل مواجه هستید و می خواهید سیاه شدن تصویر تلویزیون sharp را به صورت تخصصی برطرف کنید، تیم تعمیرات تلویزیون نمایندگی شارپ در مرکز سخت افزار ایران، خدمات مربوطه را به شما ارائه می دهند.

سیاه شدن تصویر تلویزیون شارپ

اصلی ترین علل سیاه شدن تصویر تلویزیون شارپ

  1. خرابی بک لایت تلویزیون
  2. خرابی ماژور لیکوپید
  3. خرابی پنل تلویزوین شارپ
  4. پیکسل سوختگی

دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون شارپ

معمولا وقتی تصویر تلویزیون سیاه می شود، به این معنی است که یکی از قطعات داخلی، گاها حتی چند قطعه، آسیب دیده و نیاز به ترمیم یا تعویض دارند. با توجه به این که تداوم خرابی قطعات تلویزیون احتمال آسیب دیدگی بخش های دیگر آن را افزایش می دهد، بهتر است مشکل را جدی بگیرید.

  • دلیل اصلی سیاه شدن تصویر تلویزیون شارپ و دیگر برندها در بیشتر موارد، خرابی بک لایت تلویزیون است. این قطعه در ایجاد نور پس زمینه تلویزیون نقش دارد و خرابی آن می تواند تصویر را تاریک و سیاه کند. معمولا وقتی بک لایت آسیب دیده است، تلویزیون چند بار خاموش و روشن می شود.  در ادامه تصویر نمایش داده نشده و به رنگ کاملا سیاه در می آید.
  • خراب شدن بخش ماژور یا لیکوئید در پنل نیز یکی دیگر از دلایل سیاه شدن تلویزیون شارپ و سایر برندها است.
  • گاهی به دلیل پیکسل سوختگی تصویر تلویزیون سیاه می شود.  توضیح این که هر پیکسل دارای 3 عدد ساب برای ایجاد رنگ بوده و توسط ترانزیستورها و به صورت گروهی کنترل می شود. سوختن هریک از این پیکسل ها باعث خاموشی صفحه نمایش و سیاه شدن تصاویر خواهد شد.

این مقاله را از قلم نیندازید: دلیل خاموش روشن شدن تلویزیون چیست؟

رفع مشکل سیاه شدن تلویزیون شارپ  

خوشبختانه سیاه شده تصویر تلویزیون شارپ در بیشتر موارد قابل ترمیم است. پس از این که مشخص شد مشکل از کدام بخش است، باید اقدام به تعمیر یا تعویض قطعه آسیب دیده کرد. بک لایت قطعه ای است که در درون پنل قرار گرفته و تعمیرات آن به حدی حساس است که ممکن است به پنل تلویزیون آسیب برساند. در بیشتر موارد، برای حل مشکل سیاه شدن نمایشگر تلویزیون sharp، بک لایت با نمونه جدید جایگزین می گردد.

پنل هم تقریبا همین شرایط را داشته و از آنجا که تعمیر آن کاری بسیار پر هزینه است، ترجیحا اقدام به تعویض این قطعه می شود. البته برای تعویض پنل تلویزیون شارپ و هر برند دیگری، باید مبلغ بسیار بالایی پرداخت کنید. اگر سیاه شدن تصویر به دلیل پیکسل سوختگی باشد، باید پیکسل ها ترمیم شوند. پیشنهاد می دهیم برای عیب یابی دقیق و اصلی  و ترمیم تخصصی تلویزیون خود از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید.

کم شدن نور صفحه تلویزیون

ممکن است سیاه شدن تصویر تلویزیون شارپ و یا دیگر برندها، واقعی نباشد! یعنی نور صفحه کم شده و شما به اشتباه، تصویر می کنید که تصویر سیاه است. در حالی که تصویر نمایش داده شده و به دلیل کاهش نور صفحه نمایش، آن را به وضوح نمی بینید. کم شدن نور صفحه تلویزیون در شرایطی اتفاق می افتد که صفحه سیاه نیست و هاله ای از تصویر قابل مشاهده است. اگر با این شرایط مواجه شدید، قبل از هر کاری تنظیمات دستگاه را بررسی کرده و مطمئن شوید که نور به درستی تنظیم شده است.

نکته ای که دانستن آن خالی از لطف نیست، این است که فسفر به کار رفته در تلویزیون های ال سی دی، ال ای دی و پلاسما پس از مدت زمانی دچار افت کیفیت می شوند. این مساله منجر به کاهش نور صفحه نمایش تلویزیون می شود. کارشناسان تعمیر تلویزیون شارپ به کاربران توصیه می کنند که برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی، دستگاه را چند ساعت متمادی روشن نگه ندارند. بهتر است گاهی به تلویزیون اجازه استراحت دهید. به این ترتیب، شاهد سیاه شدن صفحه و تصویر هم نخواهید بود.

چکیده

در این مقاله دانستیم که گاهی سیاه شدن تصویر تلویزیون شارپ، واقعی نبوده و ناشی از به هم ریختن تنظیمات نور صفحه است. همچنین به این نکته اشاره شد که سیاه شدن تصویر، معمولا ناشی از خرابی بک لایت یا سوختن پیکسل هاست. با ترمیم و تعویض بک لایت و تعمیر پیکسل های معیوب، مشکل برطرف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

بیست − 17 =