اشتراک گذاری

افزایش سرعت پرینتر

برای افرادی که دارای یک دفتر فنی هستند یا در یک سازمان یا اداره از پرینتر استفاده می کنند، افزایش سرعت پرینتر بسیار اهمیت دارد. در چنین محل هایی آهسته عمل کردن پرینتر می تواند اختلال زیادی در محیط کار به وجود آورد. در این مطلب از نمایندگی شارپ قصد داریم راهکارهایی را برای بیشتر کردن سرعت پرینتر توضیح دهیم تا موجب بهبود عملکرد پرینتر شود.

افزایش سرعت پرینتر

فهرست مطالب

چه مواردی موجب کاهش سرعت پرینتر می شود؟

برای توضیح روش های افزایش سرعت پرینتر، ابتدا باید بدانیم که چه مواردی موجب کند شدن دستگاه می شوند.

  • کم بودن فضای رم در سیستم
  • ویروسی بودن کامپیوتر
  • استفاده از سایزهای نادرست کاغذ
  • به روز نبودن درایور پرینتر
  • پایین بودن کیفیت کارتریج
  • زیاد بودن تعداد دستورات پرینت ارسال شده
  • کندی در پردازش اطلاعات

با دانستن این موارد تا حدی متوجه شدید که چگونه می توانید جهت افزایش سرعت پرینتر اقداماتی را انجام دهید. در ادامه در مورد کارهایی که می توانید برای افزایش سرعت چاپگر انجام دهید، توضیح می دهیم.

خواندن این مقاله پیشنهاد می شود : تعمیر کاغذ کش پرینتر شارپ

نکات مهم برای افزایش سرعت پرینتر

انتخاب کارتریج با کیفیت

مهم ترین کاری که برای افزایش سرعت چاپگر باید انجام دهید، این است که کیفیت کارتریج را بررسی کنید. اگر کارتریج نامرغوب است یا با دستگاه پرینتر سازگار نیست، بهتر است آن را عوض کنید و از یک کارتریج اصل و سازگار با سیستم تان استفاده کنید.

پرینت هم زمان از چند فایل

شما با انتخاب کردن هم زمان چند فایل در یک پوشه و ارسال دستور پرینت هم زمان می توانید عملکرد دستگاه را در بیشتر کردن سرعت پرینتر افزایش دهید. با این کار شما در یک مرحله می توانید از چند فایل به صورت پشت سر هم پرینت بگیرید.

افزایش سرعت پرینتر از طریق تنظیمات

برای بیشتر کردن سرعت پرینتر می توانید تنظیمات سرعت چاپ را تغییر دهید. برای این کار، ابتدا به قسمت Setting بروید. سپس گزینه Print Spooler را متوقف نمایید. با این کار شاهد افزایش سرعت چاپگر خواهید بود. 

افزایش سرعت پرینتر از طریق تنظیمات

همچنین  در قسمت Printer Properties تب advanced را انتخاب کنید. سپس تیک گزینه Print directly to the printer را بردارید. با این کار دستور چاپ مستقیم به پرینتر ارسال می شود و بنابراین موجب افزایش سرعت پرینتر می شود.

آموزش افزایش سرعت پرینتر از طریق تنظیمات

کم کردن حجم فایل

یکی از مواردی که باعث کاهش سرعت پرینتر می شود، حجم فایل های pdf است. باید بدانید که فایل های word خیلی سریع تر از فایل ها pdf پرینت گرفته می شود که به دلیل حجم کمتر فایل ورد نسبت به فایل های pdf  است. شما می توانید با کاهش حجم فایل های pdf خود، سرعت پرینتر را افزایش دهید.

این مقاله را مطالعه کنید : آموزش نصب پرینتر در ویندوز

ارتقا رم

یکی دیگر از موارد مهم برای افزایش سرعت چاپگر، ارتقای رم است. ارتقای رم نه تنها سرعت پرینت را افزایش می دهد، بلکه موجب بهبود کیفیت پرینت ها نیز می شود.

تنظیمات پرینت روی حالت حداقل

شاید شما همیشه به بالاترین کیفیت پرینت نیاز نداشته باشید، پس بهتر است به طور کل تنظیمات پرینت را روی حالت حداقل بگذارید و تنها در زمانی که نیاز به کیفیت و وضوح بسیار دارید آن را به حالت حداکثری برگردانید. برای یک پرینت عالی، دستگاه شما باید همه توان خود را برای این کار بگذارد و این موجب کاهش سرعت پرینتر می شود. بنابراین بهتر است به تنظیمات پیش فرض بروید و حالت های پیش فرض از جمله وضوح چاپ را کاهش دهید. این کار موجب افزایش سرعت پرینتر می شود.

توصیه میشود مقاله صدای پرینتر شارپ را مطالعه کنید.

به روز رسانی کردن درایورها

یکی از کارهای مهمی که می توانید برای بیشتر کردن سرعت پرینتر انجام دهید، به روز رسانی درایورهاست. قدیمی بودن درایور موجب عملکرد منفی در پرینتر می شود که این معضل با به روز رسانی آن حل می گردد.

ویروس یابی در کامپیوتر

وجود ویروس در کامپیوتر می تواند در سیستم مشکل ایجاد نماید و یکی از این مشکل ها مربوط به دستورات پرینت است. برای بیشتر کردن سرعت پرینتر سیستم را اسکن کنید تا در صورت وجود ویروس، پاکسازی شود.

حذف دستورات اضافه

اگر صف چاپ پر باشد یا به عبارت دیگر دستورات پرینتر زیاد باشد، سرعت پرینتر کم خواهد شد. در این صورت دستورات اضافه را برای افزایش سرعت پرینتر حذف نمایید. برای این کار، نام پرینتر را روی کامپیوتر انتخاب کنید و وارد منو شوید. در قسمت document می توانید این دستورها را حذف کنید. با این کار فضای آزاد بیشتری برای پرینت خواهید داشت.

این مطلب جذاب را از دست ندهید : دلایل چاپ نکردن پرینتر شارپ

انتخاب پرینتر با کیفیت

در انتها کارشناسان تعمیر پرینتر توصیه می کنند که یکی از موارد بسیار مهم مرتبط با سرعت پرینتر، نوع دستگاه است. بنابراین بهتر است در زمان خرید پرینتر به این نکته توجه داشته باشید و یک چاپگر با کیفیت و دارای سرعت مناسب تهیه کنید. به ویژه اگر در کارتان معمولا نیاز به افزایش سرعت چاپگر دارید، در انتخاب نوع پرینتر دقت بیشتری کنید.

در ضمن بهتر است در هنگام خرید پرینتر، با توجه به حجم کاری خود دستگاه را انتخاب کنید.