اشتراک گذاری

خاموش شدن خود به خود تلویزیون

تلویزیون ها به سبب پیچیدگی فوق العاده ی خود در بخش های سخت افزاری و نرم افزاری ممکن است با اشکالاتی جزیی یا کلی روبرو شوند. در همین زمینه می توان به خاموش شدن خود به خود تلویزیون اشاره کرد. این اختلال اگر چه مشکلی متداول نیست اما ممکن است به دلایلی که در ادامه به آن ها پرداخته میشود، هر دستگاه تلویزیونی را به خود درگیر کند. از تلویزیون های ال سی دی گرفته تا نمونه های ال ای دی و او ال ای دی.

اصلی ترین و مهم ترین دلیلی که میتواند به خاموشی خود به خود تلویزیون ها منجر شود، خرابی یا استهلاک برد دستگاه است. این مشکل معمولا پس از گذشت چند سال از کارکرد تلویزیون به وجود می آید و امری اجتناب ناپذیر تلقی میشود. از آن جا که بسیاری از کاربران سوالاتی را مبنی بر دلایل رخ دادن این اختلال پرسیده اند، در ادامه به بررسی دقیق علل خاموشی دستگاه تلویزیون خواهیم پرداخت.

خاموش شدن خود به خود تلویزیون

علت خاموش شدن خود به خود تلویزیون

از آن جا که تلویزیون ها از قطعات سخت افزاری بسیاری تشکیل شده اند و تولید تصویر و صدا از کنار هم قرار گرفتن اجزای پیچیده ی داخلی این دستگاه حاصل میشود، خاموش شدن خود به خود تلویزیون میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. همانطور که در مقدمه نیز اشاره شد، یکی از اصلی ترین دلایل خاموشی خودکار دستگاه ، به برد اصلی قرار گرفته در آن مرتبط است. چنانچه به هر دلیل قطعات نصب شده در این برد با مشکل مواجه شوند، عملکرد کلی برد و در نهایت تلویزیون با مشکل مواجه میشود.

علاوه بر مورد مذکور، بروز اشکال در منبع تغذیه یا پاور تلویزیون نیز می تواند به خاموش شدن خودکار آن منجر شود. چرا که پاور یکی از مهم ترین قطعات قرار گرفته در تلویزیون است و وظیفه ی تامین انرژی و توان مورد نیاز دستگاه را به عهده دارد. ورود ولتاژ نامناسب و نوسانات آن میتواند برد پاور را با استهلاک و خرابی روبرو کند. علاوه بر خرابی برد اصلی و پاور، میتوان سوختن سی پی یو را از دیگر دلایل خاموشی خود به خود تلویزیون دانست. این مشکل معمولا در تلویزیون های ال ای دی رخ میدهد. از آن جا که عیب یابی و رفع مشکل مذکور نیازمند تخصص، مهارت، تجربه و ابزار و امکانات به روز است، توصیه میشود تعمیر آن را به مراکز معتبر و کارشناسان دوره دیده و زبده بسپارید.

جلوگیری از خاموش شدن خود به خود تلویزیون

 عدم استفاده از فلش مموری های ویروسی

 وارد کردن فلش مموری های ویروسی به تلویزیون میتواند یکی دیگر از دلایل خاموش شدن خود به خود تلویزیون باشد. از این رو توصیه میشود برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی از وارد کردن فلش های مشکوک به ویروس خود داری کنید.

 استفاده از کابل HDMI مرغوب

 از آن جا که استفاده از کابل های اچ دی ام آی نامرغوب و غیر اصلی میتواند سلامت دستگاه را با مشکل روبرو کند، توصیه میشود برای جلوگیری از بروز مشکلی نظیر خاموش شدن خود به خود تلویزیون از کابل و سیم های مرغوب و اورجینال استفاده کنید.

 استفاده از محافظ برق مرغوب

 محافظ برق نقش بسیار موثری در خنثی سازی نوسانات موجود در برق شهر دارد. از آن جا که این نوسانات میتواند برد پاور را با استهلاک و خرابی همراه سازد، توصیه میشود از محافظ های مرغوب برای تلویزیون خود استفاده کنید. این تجهیزات میتوانند از احتمال خاموش شدن خود به خود تلویزیون بکاهند.

نمایندگی تعمیر تلویزیون شارپ

نمایندگی تعمیر تلویزیون شارپ  ارائه دهنده ی تمامی خدمات مورد نیاز به کاربران و دارندگان تلویزیون شارپ است. این خدمات کلیه ی مراحل عیب یابی، تعمیر، ترمیم و تعویض قطعات تلویزیون های شارپ را شامل میشود و با دقت بسیاری به مرحله ی اجرا میرسد. کاربران گرامی میتوانند برای دریافت خدمات و سرویس های پشتیبانی و تعمیر به نمایندگی تعمیر تلویزیون sharp مراجعه کنند و در کوتاه ترین زمان ممکن از این سرویس ها بهره مند گردند. کلیه ی خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی این مجموعه با گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر کتبی همراه است.